Рилски спортист излезе на трето място в класирането на Националната баскетболна лига при мъжете, след като се наложи с 97:94 след продължение (14:25, 18:19, 25:18, 23:18, 17:14) над варненския Черно море Тича в мач от 20-ия кръг.

В Самоков гостите започнаха много добре срещата и на почивката водеха с цели 12 точки. След паузата обаче тимът на Людмил Хаджисотиров коригира представянето си и дори водеше през голяма част от последната четвърт, но все пак двубоят влезе в продължение.

В него двата тима показаха много добра резултатност, а в крайна сметка победата отиде при домакините.

Еван Бруйнсма вкара 30 точки за победителите, а с 23 завърши опитният Йордан Бозов.

За Черно море капитанът Станислав Цонков вкара 40 точки, а Никола Джурич завърши с 16.

Носителят на купата на България Берое продължи с победите, след като се наложи с 91:74 (24:25, 15:18, 32:15, 20:16) над Левски 2014 в София.

Подобно на Рилски спортист, старозагорци също изоставаха до почивката, но след 32:15 в третата част успяха да обърнат резултата в своя полза.

Омари Гудул вкара 21 точки за победителите, а Брандис Рос добави още 15. За Левски Павел Иванов вкара 18 точки, а Веселин Веселинов прибави 16.

В последния мач от този кръг Спартак Плевен победи у дома Ямбол с 95:88 (20:19, 38:33, 22:22, 15:14).

Срещата в Плевен бе много интересна и предложи оспорвана игра до самия край, макар и домакините винаги да имаха няколко точки аванс.

Мартин Маринов вкара 24 точки за Спартак, а Милован Савич приключи със 17. За Ямбол Венцислав Петков бе най-резултатен с 21 точки, а с 20 приключи Цветослав Острев.

Резултати от кръга:

Лукойл Академик - Балкан Ботевград 62:59 (20:19, 20:13, 10:7, 12:20)
Левски 2014 - Берое 74:91 (25:24, 18:15, 15:32, 16:20)
Рилски спортист - Черно море Тича 97:94 след продължение (14:25, 18:19, 25:18, 23:18, 17:14)
Спартак Плевен - Ямбол 95:88 (20:19, 38:33, 22:22, 15:14)