Рилски спортист (Самоков) победи като гост Левски Лукойл със 78:77 (32:24, 20:27, 7:17, 19:9) във втория мач от полуфиналите плейофи в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Така възпитаниците на Людмил Хаджисотиров изравниха серията на 1:1 победи, играе се до три успеха от пет мача. Третата среща е на 12 май, събота в Самоков от 18.30 часа.

Двата отбора изиграха интересна среща в зала "Универсиада", а гостите стигнаха до успеха с тройка на Дерек Райт 34 секунди преди сирената.

Гостите започнаха този мач преобразени в сравнение с първия двубой от серията. Мартин Маринов и Дерек Райт почти разтреляха от далечна дистанция домакините, като националът на България вкара 5 от 6-е си стрелби за три точки, а американският гард добави още две тройки.

Рилски спортист имаше аванс от 13 точки - 25:12 още в седмата минута.

"Сините" обаче се върнаха в мача и на почивката изоставаха само с точка - 51:52.

Домакините бяха по-мобилизирани през третата част, като дори поведоха с 11 точки (68:57), но пореден обрат доведе до драмата в края. 34 секунди преди сирената Дерек Райт наниза тройка за 78:77. Асен Великов пропусна да донесе победата на "сините" след неуспешен опит от тройката, а играчите на Рилски спортист задружно се пребориха в защита за успеха.

Най-резултатни с по 17 точки за Рилски спортист бяха Мартин Маринов и Йордан Бозов. 13 точки и 5 асистенции добави Дерек Райт.

За Левски Лукойл с 18 точки и 4 асистенции завърши Божидар Аврамов, 15 точки отбеляза Станимир Маринов, а 13 - Неманя Милошевич./БТА