Лукойл Академик се върна на победния път след загубата на финала на турнира за Купата на България.

„Студентите“ изпитаха трудности, но успяха да обърнат друг отбор, който явно е в криза – Академик Бултекс 99 у дома с 82:80.

Шампионите изоставаха с 8 точки на моменти преди почивката, но през второто полувреме показаха класа и дръпнаха с над 10 точки. Финалният щурм на пловдивчани не стигна за нов обрат.

Рилецо взе реванш от Балкан

Стив Зак бе най-полезен за победителите с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби. Най-резултатен за успеха обаче бе Максим Корниенко - с 19 точки.

Украине[ът вкара и два много важни наказателни удара в последните секунди, донесли победата. 16 точки и 7 асистенции записа Шейн Гибсън, а Лукойл Академик отново бе без Павлин Иванов и Крис Минков.

За Академик Бултекс 99 Милорад Шутулович завърши с 23 точки, Джордан Семпъл се отличи с 16 точки и 10 борби, а Васил Александров  реализира 15 точки.