Отборът на Монтана 2003 ще защитава трофея си в турнира за Купата на България, след като в полуфиналите надигра състава на Нефтохимик 2010 с 84:64 (26:12, 16:22, 14:20, 28:10).

Шампионките изиграха много силна последна четвърт и направиха серия от 24:3, което им помогна да се класираха за втора поредна година на финал. Нефтохимик се бореше до третия период, но силите на бургазлийки не стигнаха в последната част на мача.

Във финала в неделя Монтана ще играе с победителя от другия полуфинал, противопоставящ домакина Хасково 2012 на Берое-Стара Загора, докато бургазлийки ще спорят за бронза със загубилия тази среща.

Христина Иванова бе най-резултатна за победителките с 20 точки, а 18 отбеляза Димана Георгиева. Капитанът Шарел Алън завърши с 15 точки и 6 асистенции.

За Нефтохимик 2010 най-полезна с 25 точки и 8 борби бе Тина Требеч. Габриела Костова се включи с 13 точки, а с 10 точки приключи Мария Цанкова.