Баскетболният Левски постигна първа домакинска победа за този сезон, след като се наложи с 63:53 над Черно море . С този успех Левски има 14 точки и се нарежда на 5-о място, докато Черно море е 7-и от 9 отбора с 12.

Мачът беше много оспорван и победителят беше определен в последната четвърт. Варненци повеждаха на два пъти през първото полувреме, но домакините от Левски успяха да излязат на полувремето с преднина от четири точки - 32:28.

Третата част отново беше равностойна, като в нейния край гостите стопиха още една точка от пасива с точни изпълнения на наказателни удари на Веселин Христов и Веселин Георгиев.

Левскарите взеха преднина след 5-ата минута на четвъртата част, когато направиха серия от 8:0 точки и си осигуриха успеха.

Станимир Маринов вкара 14 точки за Левски, а Крис Минков- 13. Деян Карамфилов се отличи с 12. За гостите от Черно море Милян Бочка завърши с 13 точки, а Симеон Илиев взе 9 борби при 6 отбелязани точки./БТА