Отборът на Левски Лукойл се класира за полуфиналите в Националната баскетболна лига /НБЛ/ след втори, макар и труден успех във Варна, над Черно море Тича с 81:79 точки и спечели серията с общо 2:0 победи.

В първия четвъртфинален мач в столицата "сините" победиха с 93:67 точки.

Преди началото на мача Симеон Илиев от домакините получи наградата за най-много спечелени борби в редовния сезон на НБЛ.

Гостите започнаха отлично мача и набързо поведоха с 8:2. След около 3 минути игра с тройка и кош от наказателен удар на Кристиан Кръстев домакините намалиха пасива си на 2 точки - 6:8. 4 минути и 23 секунди преди края на първата част с тройка на Кръстев Черно море Тича изравни резултата при 16:16. Левски Лукойл успя да поведе с 6 точки в края на първата част и я спечели с 23:19.

За минута и половина игра през втората четвърт домакините изравниха резултата при 23 равни. Последва много добра игра на "сините", които вкараха за три минути и половина 14 безответни точки и дръпнаха с 37:23.

Играчите на Черно море Тича опитаха да намалят изоставането си, но на полувремето резултатът бе 46:33 за гостите.

След почивката отборът на Левски Лукойл успяваше да поддържа комфортна преднина от 13 и повече точки и преди последната част резултатът бе 64:52 за "сините".

В последната четвърт домакините на два пъти успяха да намалят изоставането си под 10 точки. Около 3 минути преди края с тройка на Николай Грозев Черно море Тича намали пасива си до 3 точки при 71:74, а минута по-късно авансът на Левски Лукойл бе само точка - 76:75 и треньорът Константин Папазов взе таймаут.

Домакините опитаха всичко, за да обърнат мача, но силите им не им стигнаха за обрат и Левски Лукойл продължава в борбата за титлата. /БТА