Претендент номер 1 за спечелването на купата на България по баскетбол Левски Лукойл направи голяма крачка към класиране за полуфиналите, след като в първи мач от четвъртфиналите надигра като домакин варненския Черно море Тича с 83:63 (22:20, 12:19, 27:16, 22:8).

В първия си домакински мач след обединието с Лукойл Левски изигра слабо първо полувреме, но с отлична игра през второто направи реванша почти безинтересен.

На почивката "моряците" водеха с 39:34, но след нея по-голямата класа на домакините си каза думите. Играчите на Константин Папазов направиха пълен обрат още до края на третата четвърт, а в последната нанесоха и съкрушителен удар.

Христо Николов отбеляза 17 точки за победителите, Павлин Иванов завърши с 14, а с 12 остана центърът Кийт Клантън.

За Черно море Цветослав Острев завърши с 22 точки, докато Симеон Илиев прибави 11.

Резултати от всички четвъртфинали:

Академик Бултекс 99 (Пловдив) - Берое (Стара Загора) 84:78 (27:20, 16:18, 13:19, 28:21)
Академик (Правец) - Балкан (Ботевград) 54:83 (15:24, 15:17, 9:24, 15:18)
Ямбол - Рилски спортист (Самоков) 77:83 (22:25, 18:16, 23:19, 14:23)
Левски Лукойл (София) - Черно море Тича (Варна) 83:63 (22:20, 12:19, 27:16, 22:8).