Левски Лукойл победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 90:69 (26:17, 21:21, 17:13, 26:18) в първия мач от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже.

Домакините поведоха с 1:0 победи в серията, в която се играе до 3 победи от 5 мача. Втората среща е на 9 май от 16:30 часа отново в зала "Универсиада" в София.

Възпитаниците на Константин Папазов водеха през всичките 40 минути на двубоя, но натрупаха по-голяма преднина след силна последна четвърт.

Домакините взеха аванс от 9 точки, след като приключиха със серия от 9:0 първата част. Във вторите 10 минути се игра равностойно, но "сините" запазиха водачеството си на почивката - 47:38.

Баскетболистите на Левски Лукойл изиграха силно второ полувреме и особено последни 10 минути, в които натрупаха преднина от над 20 точки.

След тройка на Павлин Иванов домакините направиха резултата 75:56 седем минути преди края, а най-голямата им преднина беше 21 точки 2:10 преди сирената, когато Алекс Симеонов беше точен от далечна дистанция. Този аванс те запазиха до края на двубоя.

За победителите се отличи Кийт Клентън със 17 точки и 6 борби. Павлин Иванов добави 16 точки, Неманя Милошевич завърши с 13 точки, а Станимир Маринов записа 12 точки и 6 асистенции.

За гостите от Самоков Дерек Райт вкара 15 точки, а Златин Георгиев реализира14 точки и спечели 8 борби. Йордан Бозов записа 10 точки./БТА