В зала "Универсиада" Левски Лукойл разгроми гостуващия Ямбол със 108:88 (25:20, 35:18, 20:26, 28:24) точки.

Всички в състава на победителите играха поне 15 минути, а шестима завършиха с двуцифрен точков актив въпреки отсъствието на Кийт Клантън.

С 19 точки и 9 борби завърши Джъстин Нокс, 16 точки добави Николай Стоянов, а 14 точки реализира Станимир Маринов.

Брайкъс Перин пък пропусна мача за Ямбол. Алън Арнет регистрира 24 точки и по 5 борби и асистенции, а "дабъл-дабъл" от 19 точки и 10 борби направи Стоян Петков.

В Правец Академик Бултекс 99 (Пловдив) спечели срещу Академик с 93:51 точки.

23 точки за успеха реализира Васил Бачев, а 13 точки добави Никола Маравич. 13-годишният Симеон Димитров пък вкара първите си точки при мъжете и завърши с 2 точки.

За Академик единствен с двуцифрен актив приключи Александър Милов - 10 точки. Всички 12 човека в състава на Георги Давидов играха, а само двама не успяха да вкарат.

Момчетата на Давидов се държаха равностойно през първите 10 минути на двубоя - 18:14, но рухнаха във втория период и на полувремето гостите от Пловдив вече имаха комфортен аванс от 18 точки - 44:26. /БТА