Шампионът на България Левски Лукойл разгроми като гост Балкан Ботевград с 96:73 (24:21, 25:6, 20:25, 27:21) в среща-реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на страната по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов загубиха първата среща в София с 80:81, но днес показаха страхотна игра и продължават на полуфиналите, където на 13 и 16 февруари ще играе срещу пловдивския Академик Бултекс 99.

Домакините започнаха по-добре мача, но "сините" решиха всичко след страхотна втора четвърт, която спечелиха с 25:6.

През втората част играчите на Балкан успяваха да намалят изоставането си на 16 точки, но нямаха сили за нищо повече.

Най-голямата преднина за Левски Лукойл беше 29 точки при 93:64 2:40 минути преди сирената. С 20 точки за Левски Лукойл се отличи Патрик Рембърт, 18 добави Христо Захариев, а 17 реализира Деян Иванов.
за Балкан Брендън Браун вкара 16 точки, Мирко Мулалич записа 15, а Димитър Димитров - 12.

Отново грозни сцени белязаха срещата между двата отбора.

На полувремето привържениците на столичния отбор и фенове на домакините стигнаха до бой, замеряне с бутилки и други предмети, но след намесата на органите на реда до по-сериозни инциденти не се стигна.

Младият отбор на Академик (София) също е полуфиналист в турнира.

Възпитаниците на Георги Давидов победиха като гост в реванша Спартак (Плевен) със 75:70 и след успеха с 83:68 си осигуриха участие в следващата фаза, където на 13 и 16 февруари ще играят с тима на Берое (Стара Загора).

За победителите се отличи Александър Милов с 23 точки и 7 борби, 13 точки добави Цветомир Чернокожев, а с 10 точки и 7 борби завърши Александър Илиев.

За плевенчани Радослав Кочев записа 19 точки и 8 борби, с 12 точки и 11 борби отчете Денислав Вутев, а 12 точки и 9 борби завърши Константин Коев./БТА