С кош в края Академик Бултекс 99 постигна драматична победа над гостуващия Спартак Плевен с 97:96 (43:20, 15:31, 19:24, 20:21) в среща от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Домакините взеха солиден аванс от 23 точки след страхотна първа четвърт, която спечелиха с 43:20.
Постепенно гостите започнаха да стопяват пасива си и на почивката те изоставаха само със 7 точки при 51:58, а малко преди края на третата четвърт те стигнаха до изравняване при 72:72.

Двубоят продължи оспорвано, като след два точни наказателни удара 15 секунди преди сирената на Милен Дудев гостите от Плевен поведоха с 96:95.

В последната атака Джордън Семпъл вкара секунда преди сирената, а до края отчаян изстрел от голяма дистанция на Дудев не намери целта и Академик все пак спечели, за да запази второто си място в класирането.

Шакир Смит беше най-резултатен за победителите с 30 точки, Семпъл завърши с 20 точки и 9 борби, а Оскар Белфийлд допринесе със 17 точки и 12 асистенции.

Димитър Маринчевски беше най-добър за Спартак с 24 точки и 14 борби. Милован Савич пък завърши с 18 точки и 14 борби. /БТА