Черно море Тича записа много трудна, но важна победа над Левски при завръщането на Дарин Великов начело на отбора.

Варненският тим надделя с 84:80 и направи важна крачка към място в плейофите. Двата съперника днес на практика спореха за последното осмо място в тях.

След едно равенство при 2:2 в началото на срещата, домакините успяха да поведат със 7:4. Гостите изравниха при 7:7, последва ново равенство при 11:11, след което домакините отново поведоха. Отборът на Левски успя да обърне резултата в своя полза при 17:16, но последваха две последователни тройки на Ангел Нацкин и Черно море Тича дръпна със 7 точки - 24:17.

Домакините успяха да вземат първата част с 24:20. През втората четвърт домакините показаха по-добра игра и в средата на частта успяха да поведат с 10 точки при 37:27.

Последва силна серия на гостите и те успяха да реализират 9 срещу 2 точки и намалиха пасива си до 3 точки 36:39. В края на частта обаче домакините показаха добра игра и на полувремето водеха с 8 точки - 46:38.

Домакините започнаха отлично третата част и за около две минути и половина игра поведоха с 12 точки - 57:45. Последваха няколко "празни" атаки на Черно море Тича и гостите се възползваха максимално добре и реализираха 9 поредни точки, едната от които от фаул за техническо нарушение на Станислав Цонков.

Минута и 18 секунди преди края на третата част съдиите свириха техническо нарушение на Павел Иванов от гостите, което бе и негово пето нарушение и състезателят напусна игра.

Домакините играха по-добре до края на третата част и преди последната четвърт водеха с 16 точки - 72:56. Левски започна последната четвърт с 8 поредни точки - 2 тройки и два реализирани наказателни удара.

Малко по-късно за по пет нарушения игра напуснаха Филип Дедийер и Станислав Цонков от домакините и Станислав Славейков от гостите.

До края на мача в играта и на двата отбора имаше много брак, но домакините успяха да го спечелят трудно с 84:80.

Черно море Тича - Левски 84:80 /24:20, 22:18, 26:18, 12:24/