Ямбол постигна пета победа в Националната баскетболна лига след труден успех над Черно море Тича във Варна с 99:93 точки след продължение.

Трима състезатели завършиха срещата с "дабъл-дабъл". За домакините Драган Тубак, който изигра последния си мач за Черно море Тича, записа 21 точки и 14 борби, както и Симеон Илиев - 26 точки и 10 борби. За Ямбол Стоян Петков отбеляза 12 точки и 12 спечели борби.

Домакините започнаха по-добре срещата и успяха да поведат, като в средата на първата част резултатът бе 9:8 за Черно море Тича. Гостите обаче изравниха при 11:11, след което и поведоха. Последваха нови две равенства, но Ямбол успя да спечели първата част с 23:19. През втората част играта бе по-равностойна, независимо че домакините показаха по-добра игра. Черно море Тича се опита да стопи изоставането си, но на полувремето резултатът бе 40:39 за гостите.

След почивката за малко повече от 4 минути домакините успяха да изравнят при 45:45. Гостите обаче бързо си върнаха водачеството и преди последната част водеха с 58:56. В началото на последната част резултатът бе изравняван два пъти, след което с тройка на Веселин Георгиев домакините поведоха с 3 точки при 63:60. Гостите веднага изравниха, а след още едно равенство поведоха с 3 точки при 71:68. Със сирената на последната част съдиите отсъдиха нарушение на Стойо Чолаков от гостите, а Симеон Илиев вкара и двата наказателни удара, изравни резултата - 84:84, и доведе мача до продължение.

В началото на продължението Ямбол успя да вкара 9 срещу 0 точки поведе с 93:84 и не остави шансове на домакините и взе мача с 99:93.

Среща от 18-тия кръг на Националната баскетболна лига /НБЛ/:

Черно море Тича - Ямбол 93:99 /19:23, 20:17, 17:18, 28:26, 9:15/

зала "Христо Борисов";

зрители - 800;

съдии - Милен Цветков, Валери Енев и Серафим Петров;

най-резултатни: Симеон Илиев 26 т., Драган Тубак 21 т. /Черно море Тича/; Брайкус Перин и Алън Арнет по 23 т./Ямбол/БТА