Първенецът от редовния сезон Хасково 2010 направи сериозна стъпка към класиране за финала на Държавното първенство по баскетбол при жените, след като във втората полуфинална среща надигра у дома Нефтохимик 2010 със 100:71 (35:14, 28:20, 15:21, 22:16).

По този начин Хасково поведе с 2:0 победи в серията, в която се играе до три успеха от пет мача.

Отборът на Елена Станкова реши всичко още в края на първата четвърт, когато направи серия от 18:0, дала аванс от 21 точки пред гостенките от Бургас.

До почивката разликата набъбна до 29 точки, а след паузата срещата се доиграваше.
Виолина Кочева бе най-полезна за Хасково с 28 точки, а Челси Лий прибави 23. С по 18 точки за тима на домакините се отчетоха Радостина Димитрова и Деляна Коева.
За Нефтохимик Теодора Динева и Тина Требец вкараха по 15 точки.

В другия полуфинал вицешампионът в Адриатическата лига Берое Стара Загора изравни серията на 1:1 победи, след като победи гост Монтана 2003 с 86:79 (13:18, 22:13, 24:26, 27:22).

В първия мач преди ден Монтана спечели със 77:73 след продължение. Днес шампионките на България също започнаха по-добре срещата и водеха с 5 точки след първата четвърт, но във втората тимът от Стара Загора осъществи обрат и дръпна с 4 точки на почивката при 35:31.

Пет минути преди края на мача Монтана поведе с 68:67, но след това Берое успя да си върне инициативата чрез Моник Рийд и Джазмин Пъркинс. Рийд бе най-резултатна за старозагорки с 28 точки, Пъркинс прибави 16, а Зорница Костова и Милена Томова вкараха по 12.

За Монтана Лиса Бърджис вкара 20 точки, Христина Иванова добави 17, а с 13 остана Даниела Петева.

Третите срещи от полуфиналите ще се играят в четвъртък, 13 април.