Хасково на победа от финал при дамите, Берое завърза другия полуфинал

Първенецът от редовния сезон Хасково 2010 направи сериозна стъпка към класиране за финала на Държавното първенство по баскетбол при жените, след като във втората полуфинална среща надигра у дома Нефтохимик 2010 със 100:71 (35:14, 28:20, 15:21, 22:16).

По този начин Хасково поведе с 2:0 победи в серията, в която се играе до три успеха от пет мача.

Отборът на Елена Станкова реши всичко още в края на първата четвърт, когато направи серия от 18:0, дала аванс от 21 точки пред гостенките от Бургас.

До почивката разликата набъбна до 29 точки, а след паузата срещата се доиграваше.
Виолина Кочева бе най-полезна за Хасково с 28 точки, а Челси Лий прибави 23. С по 18 точки за тима на домакините се отчетоха Радостина Димитрова и Деляна Коева.
За Нефтохимик Теодора Динева и Тина Требец вкараха по 15 точки.

В другия полуфинал вицешампионът в Адриатическата лига Берое Стара Загора изравни серията на 1:1 победи, след като победи гост Монтана 2003 с 86:79 (13:18, 22:13, 24:26, 27:22).

В първия мач преди ден Монтана спечели със 77:73 след продължение. Днес шампионките на България също започнаха по-добре срещата и водеха с 5 точки след първата четвърт, но във втората тимът от Стара Загора осъществи обрат и дръпна с 4 точки на почивката при 35:31.

Пет минути преди края на мача Монтана поведе с 68:67, но след това Берое успя да си върне инициативата чрез Моник Рийд и Джазмин Пъркинс. Рийд бе най-резултатна за старозагорки с 28 точки, Пъркинс прибави 16, а Зорница Костова и Милена Томова вкараха по 12.

За Монтана Лиса Бърджис вкара 20 точки, Христина Иванова добави 17, а с 13 остана Даниела Петева.

Третите срещи от полуфиналите ще се играят в четвъртък, 13 април.