Рилски спортист победи гостуващия Берое с 91:81 (27:22, 22:22, 25:20, 17:17) в най-интересния двубой от първия кръг от четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до две победи от три мача, а втората среща е в понеделник в Стара Загора.

Двата тима изиграха равностоен двубой. Домакините спечелиха първата четвърт с 5 точки и имаха същия аванс на почивката. Играчите от Стара Загора започнаха третата четвърт със силна серия и направиха обрат - 54:51 и 57:53.

Срещата продължи кош за кош, а с тройка на Мартин Маринов домакините поведоха отново с 5 точки - 67:62 точно 2:13 минути преди края на частта. Преди финалните 10 минути играчите от Самоков дори направиха аванса си 74:62 и до запазиха до края.

За победителите Травис Тейлър вкара 18 точки и спечели 12 борби, Йордан Бозов завърши с 16 точки, а по 12 точки реализираха Мартин Маринов и Дерек Райт. За Берое с по 15 точки се отличиха Александър Янев, Станислав Цонков и Дариус Гарет.

В останалите три срещи от четвъртфиналните плейофи домакините спечелиха без напрежение и поведоха в серията. Лидерът от редовния сезон Левски Лукойл победи гостуващия Черно море Тича с 93:67 (23:17, 23:11, 26:19, 21:20). Мач номер 2 е във Варна в понеделник.

С по 13 точки за Левски завършиха Омари Гудул и Крис Минков, по 12 добавиха Николай Стоянов и Павлин Иванов, а всеки от играчите на домакините се разписа. За Черно море резервата Кристиян Кръстев вкара 22 точки, а Симеон Илиев реализира 16.

Балкан нямаше проблеми и надигра Академик с 99:56 (26:10, 23:21, 25:14, 25:11). Най-резултатен за успеха беше Игор Кесар с 20 точки. Дейвид Хоутън и Джордан Калахан добавиха по 16 точки, като първият хвана 7 борби, а вторият подаде 6 асистенции.

Христо Захариев записа дабъл-дабъл - 15 точки и 10 борби, а с 13 точки се отличи Павел Иванов. За Академик с 13 точки завърши Йордан Минчев, Александър Милов добави 10 точки, а 9 - Иван Алипиев.

Академик Бултекс 99 стартира с победа четвъртфиналите в мъжкото баскетболно първенство, след като се наложи с 94:75 (22:15, 27:19, 28:21, 17:20) над гостуващия Ямбол. Вторият мач е в понеделник в Ямбол.

За пловдивчани се отличи Никола Маравич с 19 точки, Димитър Димитров добави 17 точки, а Мартин Дурчев се отчете с 16. За Ямбол Станислав Говедаров реализира 20 точки, а Алан Арнет добави 16 точки. /БТА