Отборът на ЦСКА победи шампиона Балкан (Ботевград) с 82:80 (14:22, 20:16, 21:8, 17:26, 10:8) след продължение във втория полуфинален двубой в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже и се класира за финала в петък срещу Левски. За последно „червените“ играха на финал в надпреварата през 2005 година, когато спечелиха трофея.

Двата състава изиграха интригуващ сблъсък, преминал през много обрати и продължение.

Балкан поведе с 14:6 в средата на първата четвърт, а разликата достигна 10 точки при 19:9 по-малко от 2 минути преди края на частта, която приключи с аванс от 22:14 за ботевградчани.

„Червените“ стопиха до 2 точки пасива си при 20:22 след кош на Брандън Йънг и наказателни удари на Алекс Симеонов в началните моменти на втората четвърт, а Зейн Ноулс със забивка изравни за 22:22. Баскетболистите на Балкан, водени от Димитър Димитров и Мануел Суарес, постепенно отново се откъснаха в резултата след 6 безответни точки до 30:23 пет минути преди почивката. ЦСКА не позволи по-сериозно увеличаване на разликата и при оставащи минута и половина се доближи до 31:33 след точна стрелба на Йънг, а Балкан водеше с 38:34 след първото полувреме.

Мартин Сотиров доближи „червените“ на точка от Балкан в началото на второто полувреме при 37:38, но Павлин Иванов бързо върна 2 точки в коша на ЦСКА. С попадения на Зейн Ноулс и Таменанг Чо обаче „червените“ обърнаха до 42:40 в средата на третата част. Пропуските при атаките на ботевградчани зачестиха, а малко по-късно след тройка на Алекс Симеонов и наказателни удари на Чо разликата стигна 8 точки при 51:43. С точен изстрел на Таменанг Чо тимът ЦСКА поведе с 55:46 преди четвъртата част.

Павлин Иванов и Николай Грозев отбелязаха за ботевградчани, а поредица от 6 безответни точки доближи Балкан на 3 точки от „червените“ за 54:57 седем минути преди края. Тройка на Иванов и кош на Пол Джаксън направиха резултата 59:59 при оставащи по-малко от 4 минути. Мартин Сотиров и Зейн Ноулс реализираха от наказателната линия за ЦСКА за преднина от 64:59, последва размяна на точни стрелби за двата тима, а след тройка на Павлин Иванов за Балкан минута и 15 секунди преди финала на мача резултатът бе 68:67 за „червените“. Брандън Йънг отбеляза от далечна дистанция за ЦСКА, а Мануел Суарес върна 2 точки за шампионите за 71:70 при оставащи 11 секунди. Алекс Симеонов бе фаулиран и вкара само веднъж от наказателната линия за 72:70, а в последната секунда Димитър Димитров изравни за Балкан за 72:72 за край на редовното време.

Шампионите поведоха със 78:72 с два наказателни удара на Пол Джаксън и два поредни коша на Мануел Суарес при оставащи по-малко от 2 минути от допълнителните 5. Драган Зекович намали на три точки пасива на ЦСКА с тройка. Симеонов бе фаулира и отбеляза два наказателни удара за „червените“ за пасив от 77:78, ботевградчани пропуснаха при ответната атака, а Брандън Йънг вкара тройка за нов обрат и преднина от 80:78 за ЦСКА при оставащи 40 секунди от продължението. Павлин Иванов отговори с два наказателни удара за равенство 80:80, Таменанг Чо реализира за 82:80 за ЦСКА при оставащи 5 секунди, а в последната атака Христо Захариев пропусна от тройката за ботевградчани.

Брандън Йънг бе най-резултатен за успеха на „червените“ със 17 точки, 6 борби и 7 асистенции, Зейн Ноулс завърши с 16 точки и 12 борби, а Таменанг Чо добави 10 точки и 10 борби. Алекс Симеонов се отчете с 15 точки и 5 борби.

За Балкан Мануел Суарес реализира 20 точки и 12 борби, а Павлин Иванов и Димитър Димитров вкараха по 16 точки.