Носителят на купата на България Берое запази шансове за титлата в Националната баскетболна лига, след като в третия мач от финалната серия срещу Лукойл Академик победи като домакин в Стара Загора със 74:64 (21:20, 20:8, 18:20, 15:16).

Така Берое намали изоставането си в серията на 1:2 победи, а за титлата са нужни 3.
След равностойна първа четвърт, която приключи при 21:20 за Берое, във втората домакините стегнаха защитата си и допуснаха едва 8 точки за десетте игрови минути. Това им помогна да поведат с 13 точки на полувремето при 41:28.

В началото на второто полувреме Лукойл успя да съкрати малко изоставането си, но в началото на последната четвърт Берое на бърза ръка реализира нови 6 точки, за да поведе с 65:48. Голямата разлика накара старши треньора на гостите Тони Дечев да извади основните си играчи и до края срещата просто се доиграваше.

Най-резултатен за Берое с 22 точки бе Шейн Гибсън. Брандис Райли-Рос завърши с 13, а Омари Гудул и Николай Николов реализираха по 10.

За Лукойл Академик Димитър Димитров направи добър мач и завърши със 17 точки, а Стийв Зак отбеляза още 10.

Четвъртият мач от серията, който може да бъде последен при успех на Лукойл Академик, ще бъде в понеделник от 18:30, отново в Стара Загора./БТА