Берое е новият носител на Купата на България по баскетбол за мъже. Заралии подчиниха шампиона в първенството Лукойл Академик със 78:60 във финалната среща от турнира.

Двубоят започна абсолютно равностойно, като към края на втората част Берое взе преднина от 5 точки и така първото полувреме завърши 39:34 в полза на тима от Стара Загора.

След почивката започна и атакуващата игра на възпитаниците на Любомир Минчев. Берое се заздрави в защита и стана по-агресивен в атака, което му даде шанс да увеличи преднината си.

В края на третия период "зелените" вече водеха с 62:44. Добрата игра продължи и през последната четвърт и те успяха да задържат преднината си.

Така Берое спечели първия в клубната си история трофей на България с разлика от 18 точки.

Най-резултатен за шампионите бе Аарън Джоунс с 19 точки и цели 17 борби.

За "студентите" най-много вкара Дани Гибсън - 17, а Христо Захариев добави 12 точки и 8 борби, но това не беше достатъчно.