Берое записа победа №11 в първенството на НБЛ.

„Зелено-белите“ се наложиха със 77:67  над Черно море Тича в среща от XIX кръг на шампионата.

От ръководството на тима пък избраха първата среща от първенството след турнира за купата, за да благодарят за подкрепата на община Стара Загора и лично на кмета на града Живко Тодоров.

В знак на признателност на полувремето наставникът на „зелено-белите“ Любо Минчев връчи от името на целия отбор спечеленият преди седмица уникален трофей на Живко Тодоров.

Кметът пък пожела на играчите и треньорския щаб това да не бъде единственото отличие, което „зелено-белите“ ще спечелят този сезон.

Победата тази вечер бе извоювана в отсъствието на топреализатора на Берое Шейн Гибсън. Американският гард е с контузия и бе оставен от треньорския щаб да почива.

Черно море Тича пък доигра срещата без треньора си Спас Натов, който бе дисквалифициран след бурно оспорване на съдийските решения в средата на третата част.

Тихомир Желев и MVP от финала за Купата Арън Джоунс бяха най-резултатни за успеха с по 18 точки. Американецът добави и 11 борби.

За Черно море Тича капитанът Станислав Цонков отново бе над всички с 23 точки. По 10 добавиха Ангел Нацкин и Никола Джурич.

Двубоят в зала ДЗУ почти повтори като развитие срещата от турнира за Купата на България.

Берое спечели първите две части с минимален аванс и се оттегли на почивката с едва четири точки аванс – 41:37.

След паузата играта и на двата тима се изнерви и домакините загубиха третата четвърт с една точка – 17:18.

В началото на последната част гостите успяха да изравнят, но по-големия опит на Берое си каза думата и „зелено-белите“ записаха нов успех срещу варненци.

За старозагорци това е четвърта победа над този съперник този сезон, тимът записа два успеха срещу Черно море Тича в първите две завъртания на първенството и един в турнира за Купата на България.

Победата на Берое и поражението, което претърпя Академик Бултекс 99 в двубоя си срещу Лукойл Академик пък изравниха двата тима на второто място в класирането на НБЛ.