Берое се класира за финала в Националната баскетболна лига. Старозагорският тим не остави никакви шансове на Черно море Тича във Варна и постигна успех с 94:68 точки, с което спечели полуфиналната плейофна серия с 3:0 победи.

Двама играчи на гостите завършиха мача с "дабъл-дабъл". Арън Джоунс вкара 13 точки и взе 14 борби, а Степан Тесия реализира 10 точки и спечели 10 борби.

Берое ще спори за титлата с победителя от другата полуфинална серия между Лукойл Академик и Рилски спортист, като резултатът в серията е 1:1.

Двата отбора изиграха много интересна и оспорвана първа четвърт. Гостите успяха да поведат с 6:0 в началото, но Черно море Тича изравни след близо 3 минути игра при 7:7.

Берое се възползва от грешки в атака на домакините и успя да поведе и да спечели първата част с 21:13.

През втората четвърт гостите показаха много по-добра игра и започнаха да трупат преднина. Играта и стрелбата на домакините не бяха на ниво и малко след средата на частта старозагорци водеха вече с 20 точки при 42:22.

Малко преди почивката домакините успяха най-после да реализират първите си две тройки в срещата и да намалят пасива си, който на почивката бе 14 точки при 32:46.

През второто полувреме доминацията на гостуващия тим продължи, а авансът им достигна до 26 точки при 68:42. Берое спечели категорично третата част с 28:18 и преди последната решителна част имаше преднина от 24 точки.

В последните 10 минути Берое нямаше никакви проблеми и заслужено спечели мача и съответно серията с 3:0 победи.