Балкан Ботевград се наложи над гостуващия Академик Бултекс 99 Пловдив със 102:91 (28:20, 21:19, 26:19, 27:33) и спечели серията с 3:1 победи, за да се класира за финала на мъжкото баскетболно първенство.

Възпитаниците на Небойша Видич поеха контрола върху мача още от самото начало, след като дръпнаха с 11:4, а малко след средата на втората четвърт преднината им достигна 45:27.

Гостите намалиха изоставането си до десетина точки, но след нова добра серия към края на третата част Балкан отново поведоха убедително със 75:56, което до голяма степен предреши крайния победител.

В края домакините се поотпуснаха и позволиха на съперника да направи загубата си малко по-почетна.

Джордън Калахан се отличи с 20 точки и 8 асистенции за ботевградчани, а Христо Захариев допринесе с 19 точки и 7 борби.

За пловдивчани с 37 точки и 8 борби се отличи Димитър Димитров, но това не беше достатъчно./БТА