Балкан разби Левски с 96:70 в Ботевград, а Лукойл Академик измъкна трудна победа като гост над Спартак Плевен с 82:76 в Националната баскетболна лига.

След днешната победа Лукойл продължава да е едноличен лидер в класирането с актив 18 победи и 4 загуби, а плевенчани са шести с 10:11.  Домакините започнаха мача отлично и спечелиха първата четвърт с 22:19. Следващата четвърт вървеше кош за кош и двата отбора се оттеглиха на почивка при 48:45.

Лукойл излезе преобразен след паузата и обърна мача с 82:76. Антъни Бийн записа 16 точки и 4 борби за Лукойл, 15 пункта и 6 асистенции добави Дани Гибсън, а с 14 точки и 6 овладени топки се отчете Стив Зак. За Спартак дабъл дабъл от 19 точки и 12 борби направи Димитър Маринчешки, 18 наниза Милован Савич, а с 10 точки добави Мартин Маринов.