Балкан (Ботевград) победи гостуващия Ямбол с 97:83 (23:25, 25:13, 24:25, 25:20)  в среща от 16-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

След успеха Балкан събра 25 точки и се върна на второ място в класирането, на точка зад лидера Рилски спортист, който е с мач повече.

Възпитаниците на Небойша Видич изиграха силна втора четвърт и на полувремето имаха аванс от 48:38. След почивката домакините нямаха проблеми и спечелиха мача.

За победителите за първи път в игра след двумесечно лечение на контузия влезе Брандън Фортънбъри.

Игор Кесар изигра силен мач за Балкан и завърши с 28 точки, 11 борби и 5 асистенции, а по 12 точки добавиха ДиВон Уошингтън и Джордан Калахан.
За Ямбол Алан Арнет отбеляза 26 точки и спечели 9 борби, 15 точки добави Станислав Говедаров, а с 12 точки и 9 борби се отчете Стоян Петков./БТА