Балкан (Ботевград) се възползва от силна серия във втората четвъртина и победи с 81:68 (18:17, 29:16, 20:20, 14:15) Рилски спортист (Самоков) в мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на България по баскетбол. Следващият съперник на Балкан е Лукойл Академик, който надви Ямбол в първия петъчен четвъртфинал.

Първата четвъртина беше равностойна, а в началото на втората Рилски спортист поведе с 26:20. Балкан се върна в мача с тройка на Станимир Маринов, с което тимът от Ботевград сложи и началото на изключително силна серия и до края на полувремето отстреля своите опоненти с 28:10. Рилски спортист не успя да преодолее огромното си изоставане и в крайна сметка загуби мача с разлика от 13 точки.

Най-резултатен в мача беше Травис Дейниълс, който отбеляза 22 точки за Балкан и спечели седем борби. Евън Бруинсма пък завърши с дабъл-дабъл за Рилски спортист при 18 точки и 12 спечелени борби.

Лукойл Академик преодоля с лекота четвъртфиналите на турнира за купата на България по баскетбол за мъже, след като победи Ямбол със 76:44 (22:9, 22:9, 14:18, 18:8). Лукойл направи впечатляваща серия от 11:1 точки в края на първата четвъртина за 22:9, което повтори и във втората част. Авансът на "студентите" на полувремето беше 26 точки, които нараснаха до 32 до края на мача.

Христо Захариев завърши с дабъл-дабъл за Лукойл при 13 точки и 13 спечелени борби, а най-резултатен за Ямбол беше Станислав Говедаров с 18 точки.