Академик Бултекс 99 изигра страхотен мач и разгроми гостуващия Берое (Стара Загора с 85:53 (20:14, 25:14, 22:7, 18:18) точки в среща от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Двубоят започна равностойно, с добра игра в защита и на двата отбора. Берое удържаше опитите на домакините да се откъснат до последната минута-две, когато направилият официален дебют за Академик Бултекс 99 Александър Груев направи разлика с два резултатни пробива и един фаул.

В началото на втората четвърт разликата се увеличи на 15 точки със серия от 9:0 след тройка и открадната топка на Секулов и добра игра на Димитър Димитров, който продължи отличното си представяне от първата четвърт.

Страхотната игра на домакините в защита и нападение продължи и след почивката и две минути преди края на третата четвърт разликата в тяхна полза стана внушителна - 33 точки. В тази трета четвърт отличната игра в защита на студентите позволи на гостите да отбележат само 7 точки.

Академик Бултекс 99 продължи да доминира и в началото на последната четвърт разликата стигна 40 точки, което позволи на домакините спокойно да доиграят мача.

Димитър Димитров беше най-резултатен в мача с 20 точки, като остана само на една борба от дабъл-дабъл. Мартин Дурчев добави 18 точки, Адриян Секулов - 12 точки, Юмипиг и Груев - по 10 точки.

За Берое се отличиха Станислав Цонков с 15 точки, Александър Янев и Аджехи Бару с по 11 точки./БТА