Отборът на Монтана спечели шампионската титла в женското баскетболно първенство на България, след като победи като гост Берое с 82:75 точки в четвъртия мач от финалния плейоф. Така възпитаничките на Стефан Михайлов спечелиха серията с 3:1 победи.

Тимът от Монтана направи требъл този сезон, тъй като спечели Купата и Суперкупата на България.

Шампионките и финалистките бяха наградени от президента на БФБаскетбол Георги Глушков.

Гостенките изиграха силен мач и доминираха още от началните минути. Те поведоха с 24:12 още в средата на първата част, а на почивката имаха аванс от 16 точки - 48:32.

Баскетболистките от Берое не успяха да повторят добрата си игра от третата среща вчера, а състезателките от Монтана взеха аванс от 58:39 в третата четвърт и без проблеми доиграха мача.

За победителките Даниела Петева беше най-резултатна с 20 точки, 19 точки добави Христина Иванова, а "дабъл-дабъл" записаха Радостина Димитрова -18 точки и 11 борби, и Димана Макариева - 17 точки и 10 борби.
За Берое Теодора Динева записа 23 точки и 5 борби, а 14 отбеляза Габриела Костова.