Монтана затвърди лидерството си в републиканския шампионат по баскетбол за жени, след като надви подгласника в класирането Берое с 82:73 (16:16, 24:17, 20:20, 22:20) в мач от 11-ия кръг на първата четворка. Монтана вече е с 21 точки, а Берое изостава с три на второто място.

Първата четвъртина завърши наравно, а Берое поведе с четири точки в началото на втората. Монтана съкрати пасива си с тройка на Даниела Петева и направи серия от 7:1, за да поведе отново. И въпреки че старозагорките успяха отново да обърнат резултата и да се сдобият с три точки аванс, гостите спечелиха девет безответни точки за две минути и поведоха с 35:29.

Монтана поведе със седем точки на почивката и отборът остана равностоен на домакините си в последните две части, за да стигне до успеха. За него с 23 точки и девет спечелени борби допринесе Христина Иванова, а Радостина Димитрова се отчете с 18 пункта.