Шампионът Монтана 2003 записа десета победа в женското баскетболно първенство. В мач от 18-ия кръг Монтана се наложи с 75:56 (23:15, 21:16, 19:8, 12:17) над последния в класирането Септември 97.

С успеха Монтана се доближи само на точка от лидера в класирането Хасково, който по-късно днес гостува на Берое в Стара Загора.

Срещата в зала "Румен Пейчев" бе доста равностойна до почивката, дошла при 44:31 в полза на гостенките. В третата четвърт обаче Монтана стегна играта в защита и поведе с над 20 пункта разлика. Последната четвърт премина под диктовката на Септември, като тимът на Юлия Стоянова в крайна сметка свали разликата до 19 точки.

Най-резултатни за победителките от Монтана бяха Анна Соколан и Лиса Бърджис с по 19 точки, а Христина Иванова завърши с 13. За Септември 13 точки отбеляза Ивона Илиева, докато Коприна Рашова се отчете с 11. /БТА