Вицешампионът на България по баскетбол при дамите Монтана 2003 спечели последния си мач от група "В" на Адриатическата лига. У дома баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха с 96:74 (37:20, 29:20, 12:17, 18:17).

С успеха Монтана си гарантира третото място в групата, което бе важно, защото в следващия етап на турнира - Суперлигата, за който се класират първите 4 отбора от всяка от двете предварителни групи, се зачитат резултатите от първата фаза.

Монтана започна отлично срещата, като още в първата четвърт българският отбор реализира впечатляващите 37 точки, а след нови 29 във втората четвърт Монтана поведе с 66:40 на почивката.

През второто полувреме Монтана намали оборотите, а Михайлов даде шанс на повече състезателки да запишат игрови минути, но въпреки това преднината на българския тим не бе застрашена по никакъв начин.

Най-резултатна за Монтана с 12 точки бе Цветомира Шаренкапова. Виктория Стойчева и Мария Желязкова отбелязаха по още 11, а с 10 останаха Радостина Димитрова и Дебора Филипова.

За Рагуша Йосипа Жовко отбеляза 23 точки, докато още 3 състезателки вкараха по 12. Рагуша завършва група "В" на последното шесто място с 1 победа и 9 загуби.