Отборът на Монтана победи със 77:67 (20:19, 14:17, 25:14, 18:17) Берое Стара Загора и се класира на финал в държавното първенство по баскетбол за жени, след като затвори серията в четвъртия мач.

Първото полувреме беше равностойно и Берое водеше с две точки, но третата четвъртина започна с тройка на Цветомира Шаренкапова и гостенките взеха точка аванс. Кошът от далечно разстояние даде начало на серия от десет поредни точки за Монтана, като в крайна сметка миналогодишните шампионки задържаха разликата до края на мача.

Димана Георгиева и Радостина Димитрова отбелязаха по 15 точки за Монтана, а Моник Рийд беше най-резултатна в мача с 24 точки и десет спечелени борби за Берое. Джазмин Пъркинс добави 20 точки.

Хасково победи с 81:60 (24:10, 22:15, 19:17, 16:18) Нефтохимик в четвъртък и получи шанс за реванш срещу Монтана след загубата в миналогодишния финал.