Отборът на Монтана 2003 допусна изненадваща загуба с 64:69 (20:20, 24:23, 12:13, 8:13) точки като домакин срещу Берое, с което изостана на две точки от лидера в държавното първенство по баскетбол за жени Хасково 2012, който надви Нефтохимик с 91:51 (31:13, 16:22, 22:10, 22:6). След успеха пък старозагорките запазват третото място, но вече само с една точка пасив срещу Монтана.

Мачът между Монтана и Берое предложи един от най-равностойните сблъсъци през сезона, като след първата и третата част резултатът беше равен, а домакинките водеха само с една точка на полувремето. Старозагорките обаче направиха разликата в началото на последната четвъртина, когато последователни кошове на Моник Рийд, Габриела Николова, Тайша Пай и Милена Томова оформиха серия от осем точки в полза на Берое, а Монтана не успя да отговори.

Най-резултатна в срещата беше Рийд с 24 точки, към които тя добави 15 борби. Шарел Алън пък отбеляза 19 точки за Монтана.

Хасково не се затрудни с Нефтохимик и спечели с 91:51 (31:13, 16:22, 22:10, 22:6). Челси Лий отбеляза 24 точки за домакинките и спечели десет борби, а Дженифър О'Нийл добави 21 пункта. Уолтия Рол завърши с дабъл-дабъл при 16 точки и 13 борби.