Монтана 2003 победи Хасково 2012 със 78:76 (19:19, 23:19, 22:18, 14:20) в третия мач от финалната серия в женското баскетболно първенство и поведе с 2:1 победи в битката за титлата. Така шампионките на България са само на успех от защита на титлата си.

Срещата в зала Младост в Монтана бе много напрегната, като до края на третата четвърт двата тима се движеха кош за кош. С няколко бързи атаки и точна стрелба обаче Монтана дръпна с шест точки, а в началото на последната четвърт авансът на тима на Стефан Михайлов набъбна до цели при 67:56. Гостенките от Хасково обаче отговориха бързо и скъсиха пасива си до 6 само пет минути преди края.

Състезателките на Елена Станкова продължиха да бъдат по-активни и с кош на Уолтия Рол разликата падна до 4 точки малко повече от минута преди края, а нов кош на Радостина Димитрова свали разликата до едва 2 точки 51 секунди преди края.

Само 4.4 секунди преди края Хасково можеше и да изравни, гостенките не успяха да завършат успешно нападението си. Най-резултатна за Монтана бе Димана Макариева с 20 точки. Шарел Алън се включи с 15, а Лиза Бърджис завърши с 14. За Хасково Деляна Коева вкара 20 точки, а Уолтия Рол приключи с "дабъл-дабъл" от 19 точки и 14 борби. Четвъртият мач от серията е утре, отново в Монтана.