Носителят на Купата на България Монтана 2003 стартира с победа в полуфиналните плейофи на женското баскетболно първенство на България.

Възпитаничките на Стефан Михайлов победиха гостуващия Рилски спотист (Самоков) със 111:73 (29:23, 28:18, 34:15, 20:17) и поведоха с 1:0 успеха в серията. Играе се до две победи, а втората среща е утре отново в Монтана.

Домакините доминираха изцяло в двубоя и поведоха убедително още на почивката - 57:41, а през второто полувреме увеличиха преднината си в резултата.

По 18 точки за Монтана 2003 реализираха Христина Иванова и Радостина Димитрова, а 17 точки и 5 асистенции добави Дебора Филипова.
За Рилски с 13 точки и 7 асистенции завърши Клаудия Пенкова, а с 11 точки, 6 борби и 5 асистенции се отличи Моника-Лъки Радойкова.

В последна среща от редовния сезон в първата четворка на женското първенство Берое (Стара Загора) победи гостуващия Славия със 79:43 (17:14, 20:7, 22:12, 20:10).

Двата отбора ще играят един срещу друг в полуфиналните плейофи, а серията започва на 14 април в Стара Загора. Петя Бояджиева вкара 14 точки за Берое, 13 добави Теодора Динева, а с 11 точки и 9 борби завърши Александра Петрова.
За Славия се отличиха Стефка Николова с 16 точки и 7 борби и Естер Мичева с 12 точки./БТА