Шампионът Лукойл Академик победи лесно със 109:71 (30:17, 25:21, 33:15, 21:18) у дома срещу Ямбол в първи четвъртфинален мач в мъжкото първенство по баскетбол. "Студентите" имат аванс от 1:0 успеха в серията.

Воденият от треньора Тони Дечев отбор контролираше напълно развоя на събитията на срещата, играта в Правец, и вече е на един успех от класиране за полуфиналите.

В първия период домакините достигнаха границата от 30 точки, а на почивката резултатът беше 55:38. Шестима състезатели на шампионите завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен за Лукойл Академик беше Павлин Иванов с 15 точки. Съотборниците му Антъни Бийн, Денис Агре и Димитър Димитров добавиха по 14 точки.

За гостите Стоян Петков се отличи с 18 точки, а Евгени Иванов се отличи с 13 точки. Вторият мач от серията между двата състава е в събота в Ямбол./БТА