Шампионът на България Лукойл Академик постигна победа с 81:66 (15:26, 18:21, 25:12, 20:10) над Академик Бултекс в дербито от петия кръг на Националната баскетболна лига.

Тимът на Шарон Друкер започна слабо мача и допусна 11 точки пасив след първата четвърт, но постепенно наложи своята игра, като след почивката тимът от Правец имаше пълна доминация и стигна до убедителния успех с 15 точки разлика.

Далтън Пепър бе най-полезен за Лукойл с 18 точки. Джъстин Нокс добави 15, а с 11 за победителите завърши капитанът Асен Великов.

За домакините от Пловдив Айзея Умипиг завърши с 21 точки, а по 15 прибавиха Шакир Смит и Мартин Дурчев.

Балкан Ботевград остана единственият непобеден отбор в НБЛ, след като спечели със 102:81 (35:21, 31:11, 24:28, 12:21) като гост на Спартак Плевен. Играчите на Небойша Видич направиха отлично първо полувреме, в което вкараха 66 точки срещу едва 32 за плевенчани.

Игор Кесар вкара 35 точки за ботевградчани, а Дейвид Хоутън и Брандън Фонтънбери добави по 14 точки. За Спартак Николай Маринов вкара 24 точки, а 15 прибави Седрик Боуен.

Рилски спортист постигна разгромна победа над преминаващия през труден период тим на Берое с 96:68 (37:16, 22:14, 20:18, 17:20) като гост. Играчите на Людмил Хаджисотиров взеха 21 точки аванс в края на първата четвърт и до края нямаха проблеми да го задържат.

Травис Тейлър отбеляза 19 точки за самоковския тим, Златин Георгиев прибави 14, а с 13 остана Дарин Иванов. За Берое Тери Уиснант завърши с 18 точки, а 15 прибави Александър Янев.

В последния мач от програмата на кръга Левски победи Ямбол като гост с 89:77 (26:17, 17:23, 24:10, 22:27).

"Сините" решиха всичко в мача в третата четвърт, в която спечелиха с 24:10. Алекс Симеонов завърши с 19 точки за победителите, а 17 прибави Никола Маравич. За Ямбол Брайкус Перин вкара 27 точки, а 18 прибави Алън Арнет./БТА