Шампионът Лукойл Академик победи носителя на купата на България Берое с 95:66 (27:4, 20:25, 26:16, 22:21) насред Стара Загора.

Дерби между двата тима така и не се получи, след като в първата четвърт Лукойл имаше смазващо предимство и взе аванс от 27:4, като до края на мача домакините така и не успяха да затруднят повече съперника си.

Павлин Иванов отбеляза 21 точки за "студентите", Кийт Клантън прибави 18, а Христо Николов завърши с 15 точки. За Берое Александър Янев отбеляза 15 точки.

В същото време отборът на Балкан Ботевград продължава да бъде без загуба в Националната баскетболна лига. В двубой от седмия кръг играчите на Небойша Видич се наложиха с 86:79 (21:15, 28:25, 23:17, 14:22) над Ямбол като гост.

Това беше шеста победа за ботевградчани, като единствено те все още не познават вкуса на поражението от всички 9 тима в НБЛ.

Балкан стигна лесно до успеха, след като взе комфортно всяка една от първите три четвърти.

Христо Захариев бе най-резултатен за победителите с 21 точки, Дивон Уошингтън добави 18, докато Игор Кесар завърши с 16.

За Ямбол Брайкус Перин отбеляза 18 точки, Стоян Петков прибави 17, а с 16 остана Андрей Иванов.

В последния мач от днешния ден Черно море Тича спечели дербито на дъното в класирането, след като се наложи като гост над Спартак Плевен с 80:68 (17:13, 18:24, 26:19, 19:12).

Варненци изковаха успеха си през второто полувреме, като той бе втори пореден за тях след този над Академик Бултекс преди седмица. Симеон Илиев бе най-полезен за Черно море с 21 точки, Венелин Христов прибави 17, а Драган Тубак вкара още 13. За плевенчани Седрик Боуен вкара 19 точки, а Уладзимир Крисевич и Константин Коев завършиха двубоя с по 16.

Утре е последният мач от кръга, в който един срещу друг излизат тимовете на Левски 2014 и Рилски спортист./БТА