Левски спечели убедително срещу домакина Академик Бултекс с 96:77 (30:12, 24:14, 17:29, 25:22) в среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Столичани изковаха успеха си през първото полувреме, 65 секунди преди края на което авансът на "сините" достигна 30 точки при 52:22.

Пловдивчани направиха опит да стигнат до обрат, като след серия от 20:3 точки от втората половина на третата четвърт до началото на последната част успяха да намалят до 57:71, но до края гостите поддържаха аванса си и не позволиха изненада.

Деян Карамфилов завърши с 21 точки и 6 асистенции за софиянци, а Крис Минков и капитанът Алекс Симеонов добавиха по 17 точки, а Никола Маравич се отличи с 15 точки и 10 борби.  За пловдивчани с 22 точки най-резултатен беше Айзия Юмипиг.

Ямбол нанесе десета поредна загуба на последния в класирането Спартак в Плевен с 91:77 (23:21, 29:16, 18:21, 21:19) . Гостите направиха силно първо полувреме, като се оттеглиха на почивка с преднина от 52:37 и до края контролираха двубоя.

Алън Арнет беше лидер за Ямбол с 27 точки, 7 борби и 6 асистенции, а Брайкис Перайн допринесе с 21 точки, 12 асистенции и 6 борби. Герасим Николов беше лидер за Спартак с 23 точки и 6 борби.