Отборът на Левски приключи редовния сезон в Националната баскетболна лига с поражение от Ямбол с 81:93 точки. Срещата се игра в зала "Диана" и бе от последния кръг на първенството, като домакините водеха през цялата среща и закономерно се поздравиха с успеха.

Играчите на Петър Петров приключват сезона на осмото място с актив от 7 победи и 17 загуби, като ще срещнат отбора на Лукойл Академик в плейофите, пише superbasket.bg. Левски пък се прости с шансовете да играе в елиминациите още преди две седмици, с което остана на последното място в класирането с баланс 4-20.

Столичани опитаха последен щурм в заключителната четвърт и с помощта на Станислав Славейков, Иванов и Райков се доближиха до минус 10 точки. В този момент домакините решиха мача, като при оставащи 5 минути Петков и Върбанов отново вдигнаха аванса си до 15 точки и така всичко приключи.

Николай Върбанов изригна с дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби, а с 18, 9 асистенции и 4 тройки се отчете Венцислав Петков.

Павел Иванов се представи най-силно за столичани, след като наниза 28 точки, включително и 4 далечни изстрела.

Ямбол - Левски 2014 93:81 (23:10, 29:26, 23:24, 18:21)