Отборът на Левски отбеляза завръщането си в най-горния ешалон на женското баскетболно първенство с победа.

В зала "Триадица" "сините" се наложиха като гост с 49:59 (17:22, 8:20, 13:8, 11:9) над Септември 97. Баскетболистките на Калина Попянкова направиха силно първо полувреме, в което натрупаха аванс от 17 точки. Отборът на Септември опита да осъществи обрат през второто полувреме, след като взе третата четвърт с 13:8 и намали изоставането си до 12 точки, но чак в последните две минути на двубоя Септември стопи пасива си под 10 точки.

Най-резултатна за победителките от Левски бе капитанката Виктория Койчева с 15 точки. С 11 завърши Дарина Кочева. За Септември Константина Какояни приключи с 19 точки, 7 борби и 5 асистенции, а с 13 точки остана Анна-Славина Славчева. Утре са останалите 4 мача от първия кръг.