Юношеският национален отбор на България до 16 години по баскетбол спечели срещу връстниците си от Полша със 75:72 (15:12, 20:20, 19:16, 21:24). Това беше и последен мач за този отбор в първата фаза на Европейското първенство в дивизия В.

България приключва минитурнира с 3 победи и 2 загуби, колкото има и Украйна. Нашите обаче са на 4-о място, докато първи е Холандия, следвана от Украйна, а поляците са 3-и.

Така разпределението на местата праща нашия отбор в битките за 9-16 -а позиция. Утре е почивен ден в турнира, а в четвъртък българската селекция играе първия си мач с тима на Беларус.

Нашите стартираха мача днес добре и в началото поведоха с 14:7, а края на частта дойде при три точки в наша полза- 15:12. До края на полувремето отборите играха кош за кош и разликата се запази.

Българите останаха напред през цялата трета част, а в средата на последната поведоха с 9, но интригата се запази до края. Две минути преди края разликата падна до 4 точки, но нервите на нашите издържаха и те спечелиха.

Михаил Молдов беше най-резултатен за победителите с 15 точки, като добави 8 борби и 6 асистенции. С по 11 точки приключиха трима играчи- Емилиян Грудов, Константин Костадинов и Александър Стоименов. За отбора на Полша с по 15 точки завършиха Игор Йока-Браташ и Матеуш Кашовски.