Станаха ясни всички полуфиналисти в мъжкото първенство по баскетбол. Към шампиона Лукойл Академик се добавиха още Рилски спортист, Черно море и Берое след изиграването на третите срещи от сериите в първия кръг.

Рилски спортист се наложи над Балкан в своята "Арена Самоков" с 82:73 и спечели четвъртфиналната серия с 2:1. Най-резултатен за Рилски бе Еван Бруинсма с 18 точки, а ветеранът Йордан Бозов добави 16. За Балкан се отличи Мартин Дурчев със 17 точки. Тимът от Самоков ще срещне на полуфиналите Лукойл Академик.

Берое също се класира за полуфиналите след победа в третия решителен мач срещу Спартак Плевен със 103:79. Старозагорци изиграха много силни първа и трета част и извоюваха победата.

На полуфиналите Берое ще срещне тима на Черно море, който изненадващо елиминира Академик Бултекс след победа като гост в третия решителен плейоф с 94:92.

Варненци започнаха ударно и взеха 21 точки аванс още след първата четвърт. Последва отпускане и разликата постепенно се стопи. Тройка в последните секунди на Деян Карамфилов реши мача в полза на Черно море. /БТА