Ямбол победи гостуващия Академик с 90:83 (25:21, 21:21, 19:25, 25:16) точки в среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже и записа четвърти успех в Лигата.

Домакините имаха минимален аванс след първото полувреме, но с тройка на Николай Леков възпитаниците на Георги Давидов поведоха с 67:65 21 секунди преди края на третата част.

Баскетболистите от Ямбол спечелиха последната четвърт с 25:16, а с това и мача.

Силен мач за Ямбол изигра Алън Арнет, който завърши с 33 точки и 8 борби. Капитанът Станислав Говедаров добави 16 точки, а Андрей Иванов завърши с 9 точки и 8 борби.

Александър Милов и Марин Маринов бяха най-резултатни за Академик с по 16 точки. Николай Михайлов и Иван Алипиев вкараха по 12 точки. Цветомир Чернокожев направи "дабъл-дабъл" - 11 точки и 11 борби./БТА