Ямбол спечели изненадваща победи с 80:71 (20:17, 23:14, 19:22, 18:18) у дома срещу шампиона Лукойл Академик в среща от 23-ия кръг на мъжкото първенство по баскетбол на България.

В зала "Диана" домакините се отличиха с много добра стрелба от далечна дистанция, реализирайки общо 14 тройки. След първата част домакините дадоха заявка, че няма да загубят лесно срещу по-класния си противник, печелейки периода с 20:17.

Втората четвърт също премина при превъзходство за Ямбол, а резултатът още по-изненадващо стана 43:31 след първата половина на срещата. В третата част Лукойл Академик опита да направи обрат и стопи три точки от пасива си, но равенство 18:18 в последния период осигури шокиращия успех в полза на ямболии.

Най-резултатен за Ямбол беше Венцислав Петков, който завърши с 21 точки. Съотборникът му Станислав Говедаров добави още 16 точки. Дани Гибсън реализира 17 точки за Академик, а Стив Зак отбеляза 14 точки. Лукойл Академик продължава да бъде лидер в класирането, докато тимът на Ямбол се изкачи на седмата позиция. /БТА