Черно море Тича записа първата си победа в НБЛ. В първия си мач в пълен състав варненският тим надделя на Академик Бултекс с 81:71. Симеон Илиев завърши с дабъл-дабъл за победителите - 17 точки и 11 борби, а Цветослав Острев бе най-резултатен с 21 точки. За гостите Айзея Умипиг бе най-резултатен с 19 точки, а Станислав Ваклинов завърши с дабъл-дабъл - 15 точки и 11 борби.

Домакините изиграха страхотна първа част. Те започнаха отлично и за около 4 минути игра поведоха с 13:0. В средата на първата четвърт гостите успяха да намалят леко изоставането си, но тимът на Черно море Тича безпроблемно взе първата четвърт с 27:15. Добрата игра на домакините продължи и през втората част. С тройки на Венелин Христов, Николай Грозев и Цветослав Острев и кош на Милян Боцка Черно море Тича дръпна с 23 точки при 38:15.

Около 3 минути преди почивката домакините поведоха с 19 точки при 45:26, а на полувремето резултатът бе 49:31 в тяхна полза. В началото на третата част в играта на домакините имаше много брак, което позволи на гостите да вкарат 10 срещу 2 точки и да намалят пасива си до 10 точки след малко повече от 5 минути игра.

Минута и половина преди края на третата част гостите изравниха при 54:54 благодарение на отличната си стрелба от зоната за три точки. Преди последната част резултатът бе 58:54 за домакините. През последната част играта бе равностойна, но домакините успяваха да поддържат преднина от 4 и повече точки и заслужено спечелиха първата си победа в НБЛ.