В много здрав мач изпъстрен с обрати Черно море Тича се наложи над Берое пред собствена публика след продължение с 97:91 в среща от осмия кръг на Националната баскетболна лига. Домакините, които водеха почти през целия мач, можеше и да загубят срещата, но все пак показаха характер и заслужено победиха.

Варненци започнаха много силно двубоя и показаха много добра игра в защита. За почти 4 минути игра момчетата на треньора Дарин Великов успяха да поведат с 8 точки - 12:4.

В заключителните две минути на първата част Николай Грозев отбеляза две последователни тройки за Черно море Тича и домакините поведоха с 10 точки - 24:14. С кош със сирената на Веселин Георгиев домакините взеха първата четвърт с 28:16.

През втората част играта бе по-равностойна, независимо че и двата отбора допускаха доста грешки. домакините успяваха да поддържат аванс от десет и повече точки, но минута преди почивката, заради няколко неуспешни атаки на Черно море Тича, гостите успяха да намалят изоставането си до 7 точки - 39:46. На полувремето резултатът бе 46:41 за домакините.

След почивката играта отново бе много оспорвана и интересна. Домакините поддържаха крехък аванс, но около три минути преди края на третата част гостите намалиха пасива си до само 2 точки - 55:57.

С тройка на Майк Ди Нунно минута и 50 секунди преди края на третата част Берое се доближи на само точка от домакините, а след кош и фаул на Станислав Цонков поведоха за първи път в мача при 64:63. Преди последната решителна част гостите водеха в резултата с 3 точки - 68:65.

След близо три минути игра през последната четвърт след отличен пробив кош и фаул на Милян Боцка домакините изравниха, а след това и поведоха при 76:75. Последва едно равенство, след което Берое отново поведе.

Точно 24.3 секунди преди края след страхотен самостоятелен пробив на Милян Боцка Черно море Тича успя да изравни при 86:86. В оставащото време нито един от двата тима не успя да реализира и мачът отиде в продължение.

В продължението домакините започнаха ударно с три поредни коша и подкрепяни от вярната си публика успяха да спечелят продължението и съответно мача с 97:91.

Двама състезатели завършиха срещата с "дабъл-дабъл" - за Черно море Тича Драган Тубак с 15 точки и 16 борби, а за Берое Александър Дейвис с 24 точки и 14 борби. /БТА