Черно море Тича се класира за втория кръг на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.

Варненският тим победи като гост на втородивизионния Академик София в Правец с 89:63 (26:15, 19:7, 19:22, 25:19) точки.

Гостите изиграха силно първо полувреме, след което водеха с 45:22 и без проблеми приключиха двубоя.

Най-резултатен за успеха беше Симеон Илиев, който отбеляза 17 точки.

Николай Грозев добави 15 точки, а с 10 точки завърши Цветослав Острев.

За Академик Цветомир Чернокожев се отчете с 21 точки, а 16 точки добави Марио Мирчев.

Както е известно, Управителният съвет на БФБаскетбол реши тази година да не се провежда финален турнир за Купата на България за мъже, а срещите са се състоят в четири етапа: осминафинали в един мач, четвъртфинали и полуфинали на разменено гостуване и финал на неутрален терен на 3 март 2018 година./БТА