Баскетболният тим на Левски ще пропусне финалите в турнира за Купата на България за 2017-а година. „Сините“ останаха да последната девета позиция във временното класиране в шампионата преди Финалната осмица в надпреварата за Купата.

Левски загуби като гост от прекия си конкурент за осмата позиция и място в турнира за Купата – Ямбол с 67:78 точки в мач от 18-я кръг и така ще пропусне финалите тази година.

Баскетболистите, водени от треньора Мануел Марков останаха с 3 победи и 13 загуби до тук, а Ямбол е с 4 успеха от 16-те си изиграни двубоя.

Шампионатът пи мъжете се подновява на 25-и февруари след турнира за Купата, който предстои следващата седмица.

Продажбата за билети за Финалната осмица на Купата на България в Пловдив вече стартира.

Дневните билети, които включват посещение на двата мача от програмата, ще струват по 5 лв. за първите два дни, когато ще се играят четвъртфиналите, и по 7 лв. за дните с полуфинали и финали. За деца до 14-годишна възраст и за пенсионери пропуските са по 2 лв.

Цените на пакетните билети за всички дни и срещи от Финалната осмица, които ще се играят от 16 до 19 февруари в зала „Колодрума” в Пловдив, е 19 лева.

Домакините на турнира пуснаха и оферти до всички училища в града за пакетна продажба на билети на учениците с цена 1 лв. Както е известно от Академик Бултекс 99 вече записват и заявки от клубовете в цялата страна, чиито картотекирани при подрастващите състезатели могат да влизат организирано безплатно в залата.

Жребият за четвъртфиналните двойки и схемата на турнира ще бъде изтеглен на 13 февруари в зала „Колодрума“.