Женският баскетболен отбор на Берое започна със загуба участието си във втората фаза на Адриатическата лига. У дома старозагорските състезателки отстъпиха с 60:67 (19:22, 15:6, 10:16, 16:23) пред словенския Атлет Целие.

До почивката Берое бе по-добрият отбор на терена, като тимът на домакините се оттегли с преднина от 6 точки при 34:28.

Второто полувреме обаче мина под контрола на безспорно по-класния словенски отбор, който осъществи пълен обрат и записа общо шеста победа, включае и тези от първата фаза на турнира.

Най-резултатна за Берое с 14 точки бе Тайра Банкс, Теодора Динева отбеляза 13, а с 10 остана Джордън Рейнолдс. За Атлет Целие Ива Слоншак отбеляза 17 точки, докато с 16 приключи Андреа Марич./БТА