Берое Стара Загора се изравни с Монтана на второто място в генералното класиране на държавното първенство по баскетбол за жени, след като спечели директния двубой със 79:76 (23:28, 24:13, 14:11, 18:24).

Двата тима са с по 18 точки след 14-ия кръг, а Хасково е с четири повече на първото място след успех със 78:64 (26:13, 20:18, 14:13, 18:20) срещу Нефтохимик в Бургас. Берое водеше с една точка само минута и половина преди края на първата четвъртина, но Виктория Стойчева вкара тройка и сложи началото на серия от седем поредни точки за Монтана.

Старозагорките успяха да съкратят постепенно изоставането си през втората част, а точна стрелба от зоната за три точки на Милена Томова им даде четири точки аванс само 1:03 минути преди финалната сирена.

Второто полувреме започна с тройка за Монтана от страна на Стойчева, но Ралица Нанева я върна секунди по-късно, а баскетболистките на Берое изградиха аванс от девет точки до края на третата четвъртина.

В крайна сметка те спечелиха срещата с пет точки разлика. Милена Томова отбеляза 20 точки за Берое при 3/3 от зоната за три точки, а Сиера Робертсън-Уорън завърши с дабъл-дабъл при 17 точки и 12 спечелени борби. Най-резултатна в мача с 26 точки беше Виктория Стойчева, която вкара шест тройки от седем стрелби за Монтана./БТА